تبلیغات
کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشكی رفسنجان

کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشكی رفسنجان
 
قالب وبلاگ

 

 اعتقاد به مهدویت، امید را در دلها زنده می‏كند. هیچ وقت انسانی كه معتقد به این اصل است، نا امید نمی‏شود؛ چرا؟ چون می‏داند یك پایان روشن حتمی، وجود دارد... سعی می‏كند كه خودش را به آن برساند.
 
شما كشتی‏ای را در یك دریای طوفانی فرض كنید. اگر كسانی كه در این كشتی هستند، عقیده داشته باشند؛ كه اطراف آنها تا هزار فرسنگ، هیچ ساحلی وجود ندارد و آب، نان و وسایل حركت اندكی داشته باشند، كسانی كه در این كشتی هستند، چه كار می‏كنند؟ آیا هیچ تصوّر می‏شود كه اینها برای آن‏كه حركت كنند و كشتی را پیش ببرند، تلاشی بكنند ؟ نه، چون به نظر خودشان، مرگشان حتمی است. وقتی انسان مرگش حتمی است، دیگر چه حركت و تلاشی باید بكند؟ امید و افقی وجود ندارد. یكی از كارهایی كه می‏توانند انجام دهند، این است كه در این مجموعه كوچك، هركس به كار خودش سرگرم شود. آن كسی كه اهل آرام مردن است، بخوابد تا بمیرد و آن‏كه اهل تجاوز به دیگران است، حقّ دیگران را بگیرد تا آن‏كه چند ساعتی بیشتر زنده بماند.
 
طور دیگر هم این است كه كسانی كه در همین كشتی هستند، یقین داشته باشند و بدانند كه در نزدیكی آنها، ساحلی وجود دارد. حالا اگر دور و یا نزدیك است و چقدر كار دارند تا به آن‏جا برسند، معلوم نیست. امّا قطعاً ساحلی كه در دسترس آنها است، وجود دارد. این افراد چه كار می‏كنند؟ اینها تلاش می‏كنند كه خود را به آن ساحل، برسانند و اگر یك ساعت هم به آنها وقت داده بشود؛ از آن یك ساعت برای حركت و تلاش صحیح و جهت دار استفاده خواهند كرد، و فكرشان را روی هم خواهند ریخت و تلاش‏شان را یكی خواهند كرد تا شاید بتوانند خود را به آن ساحل برسانند .
 
« امید »، چنین نقشی دارد. همین قدر كه امیدی در دل انسان به وجود آمد، مرگ بال‏های خود را جمع می‏كند و كنار می‏رود. امید موجب می‏شود، انسان تلاش و حركت كند؛ پیش ببرد؛ مبارزه كند و زنده بماند. فرض كنید ملّتی در زیر سلطه ظالمانه قدرت مسلّطی، قرار دارد و هیچ امیدی هم ندارد. این ملّت مجبور است، تسلیم بشود. اگر تسلیم نشد، كارهای كور و بی جهتی انجام می‏دهد؛ امّا اگر این ملّت و جماعت، امیدی در دلشان باشد و بدانند كه عاقبت خوبی حتماً وجود دارد، اینها چه می‏كنند؟ طبیعی است كه مبارزه خواهند كرد و مبارزه را نظم خواهند داد و اگر مانعی در راه مبارزه وجود داشته باشد، او را برطرف خواهند كرد.
 
بشریت در طول تاریخ و در حیات اجتماعی، مثل همان سرنشینان یك كشتی طوفان زده، همیشه گرفتار مشكلاتی از سوی قدرتمندان، ستمگران، قوی دستان و مسلّطین بر امور انسان‏های مظلوم بوده است. امید، موجب می‏شود كه انسان، مبارزه كند و راه را باز نماید و پیش برود.  وقتی به شما می‏گویند انتظار بكشید؛ یعنی این وضعیتی كه امروز شما را رنج می‏دهد و دلتان را به درد می‏آورد، ابدی نیست و تمام خواهد شد. ببینید چقدر انسان، حیات و نشاط پیدا می‏كند. این، نقش اعتقاد به امام زمان - صلوات اللَّه علیه و ارواحنا فداه - است. این نقش اعتقاد به مهدی موعود می‏باشد. این عقیده است كه شیعه راتا امروز، از آن همه پیچ و خم‏های عجیب و غریبی كه در سر راهش قرار داده بودند، عبور داده است.

از بیانات مقام معظم رهبری پیرامون نقش مهدویت


[ شنبه 25 تیر 1390 ] [ 01:03 ب.ظ ] [ هادی اسکندری دامنه ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
.